Obec Podhájska sa nachádza na južných výbežkoch Pohronskej pahorkatiny s priemernou nadmorskou výškou 170 metrov. Najvyššie položené miesto má 288 m n. m. a najnižšia 161 m n.m. Patrí do Novozámockého okresu a do Nitrianskeho kraja. Leží na železničnej trati medzi Levicami a Šuranmi. Susedí s obcami Trávnica, Radava, Pozba a Veľké Lovce.

Termálne kúpalisko s liečivou slanou minerálnou vodou, ktorá tu bola objavená v 70. rokoch minulého storočia,  je raritou nielen v rámci Slovenska. Je tu sedem bazénov, z toho dva plavecké a tiež tobogan.

Charakteristika vody termálneho kúpaliska: voda je bohatá na sodík, draslík, vápnik, železo, horčík. Má slanú chuť, teplota vody v jednotlivých bazénoch dosahuje 33 – 36 °C, pri prameni až 80 °C.

Termálna voda, ktorá je slaná, liečivo pôsobí na ľudí, ktorí trpia prieduškovými chorobami a chorobami dýchacích ciest. Vo vode sa vyskytuje prvok lítium, ktorý napomáha liečbe dny, ďalej sú to jodidy, ktoré stimulujú štítnu žľazu. Vo vode sú zastúpené zlúčeniny vápnika pôsobiace na doliečenie zlomenín, ďalej sú to bromidy zmierňujúce bolestivé stavy. Termálna voda svetového unikátu dobre pôsobí na ľudí trpiacich reumatizmom, cievnymi a kĺbovými ochoreniami, pretrvávajúcimi bolesťami chrbtice. Sú tu zastúpené sírany, ktoré napomáhajú pri liečbe ekzémových ochorení a psoriázy.

V roku 2003 sa vykonala kompletná rekonštrukcia vrtu a zimného bazénu. Tiež bolo vybudované relaxačné centrum. V tomto roku sa vybudoval aj vírivý bazén s hydromasážou a perličkou. V roku 2009 bola realizovaná kompletná rekonštrukcia liečebného bazénu – bazén bol zväčšený a potiahnutý antikórou. Od roku 2012 je v prevádzke nové Wellness centrum Aquamarín. Na rok 2013 je naplánovaná výstavba vodného parku pre deti a mladých ľudí.